Friday, July 13, 2018

Nick Poland: Nickelodeon i fundacja African Wildlife wspólnie na rzecz zagrożonych gatunków zwierząt

Nickelodeon Poland (Polska) news via Wirtualnemedia.pl (click here for an English version of this press release):

Miniserial „Together for Good Wildlife Special” w Nickelodeon
Od 18 lipca 2018 roku Nickelodeon będzie pokazywać nowy miniserial „Together for Good Wildlife Special” - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Produkcja powstała w ramach współpracy kanału z fundacją African Wildlife.

W miniserialu „Together for Good Wildlife Special” gwiazda „Szkoły Rocka”, Breanna Yde, zabierze młodych widzów Nickelodeon w podróż przez Ugandę, gdzie dowie się, jakie są największe wyzwania w zakresie ochrony środowiska. W programie pozna ludzi (m.in. pracowników parku narodowego, strażników i przewodników psów pomagających w wykrywaniu kłusowników), którzy każdego dnia ryzykują swoim życiem dla ratowania zagrożonych gatunków zwierząt, takich jak lwy, żyrafy, nosorożce, słonie i szympansy.

Licząca trzy odcinki produkcja powstała w ramach współpracy kanału Nickelodeon z African Wildlife, fundacją zajmującą się popularyzowaniem wiedzy i ochroną fauny w Afryce.


- Z badań przeprowadzonych przez Nickelodeon wynika, że 73 proc. dzieci na świecie w wieku od 6 do 11 lat uważa, że może zmienić świat na lepsze. Dlatego chcemy dać im narzędzia, aby tego dokonać - komentuje portalowi Wirtualnemedia.pl Bradley Archer-Haynes, Vice President, Corporate Social Responsibility w Nickelodeon International. - Jesteśmy przekonani, że poprzez mini-serial „Together for Good Wildlife Special”, wspólnie z fundacją African Wildlife uda nam się dotrzeć do dzieci, od przedszkolaków po nastolatki, i zwrócić ich uwagę na ochronę afrykańskiej fauny, a także na to, że od każdego z nas zależy przetrwanie zagrożonych gatunków zwierząt - dodaje Archer-Haynes.

Premierowe odcinki miniserialu „Together for Good Wildlife Special” na antenie Nickelodeon będzie można obejrzeć w środę 18 lipca o godz. 13.30, w piątek 20 lipca o 11.00 i w sobotę 21 lipca o 17.10.

###

Also, from satinfo24.pl:

Nickelodeon i fundacja African Wildlife wspólnie na rzecz zagrożonych gatunków zwierząt


Nickelodeon, jeden z najpopularniejszych dziecięcych kanałów telewizyjnych na świecie, rozpoczął kooperację z African Wildlife, fundacją zajmującą się popularyzowaniem wiedzy i ochroną fauny w Afryce. W ramach współpracy powstał miniserial „Together for Good Wildlife Special”, poświęcony zagrożonym gatunkom zwierząt na kontynencie afrykańskim. W produkcji wzięła udział Breanna Yde, gwiazda serialu „Szkoła Rocka”. Premiera miniserialu odbędzie się już 18 lipca o godz. 13:30 na antenie Nickelodeon.

Organizowana przez Nickelodeon akcja „Together for Good” poświęcona jest dzieciom, które dokonują zmian na lepsze w swoich domach, szkołach oraz w środowisku lokalnym. W ciągu kilku ostatnich lat do inicjatywy Nickelodeon dołączały takie globalne organizacje jak UNICEF i Kids Rights. Tym razem, wspólnie z fundacją African Wildlife, Nickelodeon zwraca uwagę na zagrożone gatunki zwierząt w Afryce. W ramach współpracy wyprodukowano miniserial z udziałem jednej z ulubionych bohaterek młodych widzów, Breanną Yde, odtwórczynią roli Tomiki w serialu „Szkoła Rocka”, emitowanym na antenie Nickelodeon od 2016 roku.


- Z badań przeprowadzonych przez Nickelodeon wynika, że 73% dzieci na świecie w wieku od 6 do 11 lat uważa, że może zmienić świat na lepsze. Dlatego chcemy dać im narzędzia, aby tego dokonać – mówi Bradley Archer-Haynes, Vice President, Corporate Social Responsibility, Nickelodeon International. – Jesteśmy przekonani, że poprzez mini-serial „Together for Good Wildlife Special”, wspólnie z fundacją African Wildlife uda nam się dotrzeć do dzieci, od przedszkolaków po nastolatki, i zwrócić ich uwagę na ochronę afrykańskiej fauny, a także na to, że od każdego z nas zależy przetrwanie zagrożonych gatunków zwierząt – powiedział Archer-Haynes.

W miniserialu „Together for Good Wildlife Special” gwiazda „Szkoły Rocka”, Breanna Yde, zabierze młodych widzów Nickelodeon w podróż przez Ugandę, gdzie dowie się, jakie są największe wyzwania w zakresie ochrony środowiska. W programie pozna ludzi, którzy każdego dnia ryzykują swoim życiem dla ratowania zagrożonych gatunków zwierząt, takich jak lwy, żyrafy, nosorożce, słonie i szympansy. Produkcja „Together for Good Wildlife Special” ukazuje historie prawdziwych afrykańskich bohaterów: pracowników parku narodowego, strażników i przewodników psów pomagających w wykrywaniu kłusowników.

Emisja miniserialu„Together for Good Wildlife Special” odbędzie się:

- W środę 18 lipca o godz. 13:30
- W piątek 20 lipca o godz. 11:00
- W sobotę 21 lipca o godz. 17:10

Ponadto, aby zwrócić uwagę także widzów w wieku przedszkolnym na problem ginących gatunków, we współpracy z fundacją African Wildlife do aplikacji „Światowe przygody Dory”, dołączono nowe środowisko – Tanzanię, dzięki której młodzi użytkownicy mogą poznać najpopularniejsze zwierzęta oraz charakterystyczne miejsca, znajdujące się w tym afrykańskim kraju. „Światowe przygody Dory” są dostępne w 12 wersjach językowych ( w tym w polskiej) w sklepach iTunes, Google Play i Amazon.

###

Nickelodeon Polska will air the Together for Good Wildlife Special on: Wednesday 18th July 2018 at 13:30; Friday 20th July 2018 at 11:00 MCK; and on Saturday 21st July 2018 at 17:10.

Więcej Nick: Nickelodeon International and KidsRights Join Forces to Spotlight Kids Around the World Making Positive Change in Their Communities!

Additional source: Google Translate.
Follow NickALive! on Twitter, Tumblr, Google+, via RSS, on Instagram, and/or Facebook for the latest Nickelodeon Poland and Together for Good News and Highlights!

No comments:

Post a Comment

Have your say by leaving a comment below! NickALive! welcomes friendly and respectful comments. Please familiarize with the blog's Comment Policy before commenting. All new comments are moderated and won't appear straight away.