Tuesday, June 22, 2021

Nickelodeon Poland to Host 'Nick Cup' Tournament to Celebrate Children's Day 2021

Nick News Brief: Nickelodeon Poland (Polska) has announced that, to celebrate Children's Day (Dnia Dziecka), they'll be hosting a "Nick Cup" tournament, which invites kids to vote for their favourite Nickelodeon shows via Nickelodeon Polska's Instagram Stories! The show that receives the most votes will be broadcast on Nickelodeon the weekend before Children's Day (May 29 and 30).. The first vote begins on Monday 10th May 2021.

Via press release.

Update (6/9) - Nickelodeon Polska recently started to air Hunter Street (Zagadki rodziny Hunterów) season 4!Via MamaDu.pl:

Oglądanie telewizji przez dzieci to czas stracony? Ten kanał dowodzi dowodzi czegoś zupełnie innego

Redakcja na podstawie materiałów promocyjnych Nickelodeon

Czas spędzony przed ekranem jest dla dziecka czasem wolnym, lecz nie wyklucza to jego edukacyjnych walorów.

Mat. prasowy

W życiu jest tylko kilka pewnych rzeczy, a jedną z nich jest to, że dzieci uwielbiają oglądać bajki. Dzięki nim mogą przenieść się do krainy wyobraźni, znaleźć chwilę wytchnienia i rozrywki. Wielu rodziców uważa jednak oglądanie telewizji przez swoje pociechy za czas stracony. Nic więc dziwnego, że z tego powodu starają się go możliwie ograniczać. Czy słusznie?

Rodzicom zwykle zależy na tym, aby dzieci spędzały czas w sposób, który będzie wspomagał ich rozwój i dostarczał intelektualnych korzyści. Jednocześnie wielu z nich trudno uwierzyć, że zasiadając przed szklanym ekranem, pociecha może nauczyć się czegoś wartościowego. W tym miejscu powstaje konflikt interesów między dzieckiem, które uwielbia oglądać kreskówki, a pełnym wątpliwości rodzicem. Obecnie istnieją jednak sprawdzone sposoby na rozwiązanie tego problemu. Pierwszym krokiem do osiągnięcia kompromisu jest uzgodnienie odpowiedniego limitu czasu poświęconego na oglądanie. Podstawą zachowania zdrowej równowagi jest jednak przede wszystkim zapoznanie się z treściami oferowanymi przez różnego rodzaju kanały, do których najmłodsi mają dostęp. Aktualna oferta programowa pozwala dobrać treści odpowiednie dla dziecka, a przede wszystkim wspierające jego edukację. Warto pamiętać, że treści i przekaz niesione przez bajki i seriale nie tylko kształtują osobowość przyszłych dorosłych, lecz również odgrywają ważną rolę w wychowywaniu członków społeczeństwa.

Mat. prasowy

Czas spędzony przed ekranem jest dla dziecka czasem wolnym, co nie wyklucza jego edukacyjnych walorów. Przy odrobinie chęci możemy znaleźć wiele propozycji kierowanych do dzieci i młodzieży, które nie tylko pomagają im w nauce, ale także pokazują świat i funkcjonujące w nim zasady. Wiele programów przekazuje wartości, wspierając tym samym rozwój umiejętności życiowych i społecznych. Dzieci z przyjemnością oglądają kreskówki i filmy, w których eksponowane są uniwersalne wartości i więzi, jak przyjaźń. Równie dużym zainteresowaniem cieszą się seriale, w których ukazany jest konflikt i jego rozwiązywanie, a niekiedy walka dobra ze złem. Okazuje się więc, że dzieci mogą z powodzeniem zdobywać wiedzę oraz rozwijać wrażliwość na innych dzięki obserwowaniu przekazu programów telewizyjnych.

Do programów skoncentrowanych na świadomym i wartościowym przekazie należy Nickelodeon – kanał, który oferuje szeroki wybór programów dla dzieci i młodzieży. Wśród nich nie brakuje takich, które poza walorami rozrywkowymi w przystępny sposób poruszają wszelkiego rodzaju tematy społeczne. Barwni bohaterowie i wyważony humor dostarczają nie tylko zabawy, ale także pomagają otworzyć się na świat w sposób pełen akceptacji i wrażliwości dla innych. Widzowie znajdą ich w popularnych kreskówkach “Spongebob Kanciastoporty”, “Harmidom”, “Wielkodomscy”, “Pingwiny z Madagaskaru” i wielu innych.

Mat. prasowy

Już 10 maja w mediach społecznościowych Nickelodeon rusza turniej „Nick Cup”, czyli specjalna akcja z okazji nadchodzącego Dnia Dziecka. Głos otrzymają najmłodsi widzowie, którzy poprzez głosowanie wybiorą najlepszy serial na Nickelodeon. Maraton zwycięskiego programu zostanie wyemitowany w weekend poprzedzający Dzień Dziecka (29 i 30 maja). Pierwsze głosowanie odbędzie się w najbliższy poniedziałek (10 maja) na instagramowym profilu Nickelodeon (Instastories). Wszystkich widzów serdecznie zapraszamy do udziału w turnieju. Dołącz do zabawy i zagłosuj na swojego faworyta!

Więcej o Nickelodeon zawsze na:

###


Pakiet Kids w oknie otwartym i nowe kanały w PLAY NOW i PLAY NOW TV

- Pakiet Kids w oknie otwartym do 6 czerwca
- Nowy kanał Gametoon w pakiecie Podstawowym
- Radio Nowy Świat oraz Radio 357 dostępne dla wszystkich w pakiecie Podstawowym

Treści z pakietu Kids dostępne dla wszystkich w oknie otwartym

Nadchodzący Dzień Dziecka to świetny moment na wypróbowanie pakietu Kids z materiałami wybranymi specjalnie dla najmłodszych widzów i ich rodziców. Do 6 czerwca Play udostępnia bez dodatkowych opłat 9 kanałów, a także treści z biblioteki VOD. Taka możliwość czeka na wszystkich klientów posiadających dostęp do PLAY NOW w ramach swojego abonamentu, a także osoby korzystające z oferty PLAY NOW TV z dekoderem TV BOX. W skład pakietu wchodzą kanały emitujące znane bajki i programy edukacyjne, takie jak Psi Patrol na kanale Nick Jr., Pat i świat na kanale Boomerang czy Blue na kanale CBeebies. Pozostałe kanały z pakietu to Nickelodeon, Cartoon Network, POLSAT JimJam, Baby TV, ducktv, Da Vinci. Po 6 czerwca osoby, które będą dalej chciały oglądać treści z pakietu Kids będą mogły skorzystać z okresu próbnego przez 30 dni. Po tym czasie cena za pakiet wynosi 10 zł miesięcznie.

Gametoon  dołącza do pakietu Podstawowego

E-sport zdobywa obecnie coraz większą rzeszę fanów w Polsce i na świecie. Od najbliższego poniedziałku, 31 maja, wszyscy klienci PLAY NOW i PLAY NOW TV będą mieli dostęp do kanału Gametooon, który dołącza do pakietu Podstawowego. To stacja poświęcona e-sportowi i gamingowi. Widzowie mogą liczyć na zapowiedzi najnowszych gier wideo, relacje z najpopularniejszych na świecie turniejów e-sportowych czy programy rozrywkowe z udziałem popularnych youtuberów.

Pierwsze stacje radiowe w ofercie telewizyjnej Play

PLAY NOW i PLAY NOW TV to więcej niż telewizja. W ostatnim czasie do oferty dołączyły dwie stacje radiowe: Radio 357 i Radio Nowy Świat. Obie stacje oferują treści muzyczno-publicystyczne. Radio 357 to stacja założona przez byłych dziennikarzy radiowej Trójki, z dostępem do treści na żywo i jako podcasty, pod nazwą Twoje 357. Radio Nowy Świat to zupełnie nowe miejsce, z nowymi pomysłami i zasadami, działające tylko dzięki finansowaniu społecznemu - ale utrzymujące tradycję dobrej muzyki, wysokiego poziomu debaty, poczucia misji publicznej, a przede wszystkim - to grupa ludzi, której wciąż się chce. Dostęp do stacji radiowych jest możliwy z poziomu aplikacji PLAY NOW czy dekodera TV BOX, co przekłada się na wygodę słuchaczy.

Z PLAY NOW można korzystać w aplikacjach mobilnych, na urządzeniach opartych na Android TV, przez stronę playnow.pl, w SmartTV Samsung lub LG oraz z dekoderem w ofercie PLAY NOW TV. Pakiet Podstawowy PLAY NOW w cenie abonamentu daje dostęp do programów filmowych, serialowych, sportowych, dziecięcych, popularno-naukowych oraz rozrywkowych, m.in. HISTORY, Polsat, TV Puls, TVP 1, TNT, Stopklatka, TVN, Nicktoons czy Comedy Central. Natomiast pakiet Podstawowy PLAY NOW TV w ofercie z dekoderem, jest rozszerzony o dodatkowe 8 kanałów, w tym National Geographic, FOX czy Disney Channel. Korzystanie z PLAY NOW z internetem od Play nie zmniejsza pakietu danych. Pakiet Podstawowy PLAY NOW lub PLAY NOW TV może być rozszerzony o pakiety dodatkowe: Sport, Extra, Kids, News czy HBO GO.

Szczegóły na temat oferty telewizyjnej PLAY NOW oraz PLAY NOW TV dostępne są na stronie www.play.pl oraz w salonach sprzedaży.

###


Operatorzy telewizji Orange i Play odkodowują kanały z kreskówkami na Dzień Dziecka

Aż do 6 czerwca Orange, jak i Play, otwierają dodatkowe kanały dla dzieci w pakietach telewizyjnych – i to za darmo! Tyle dobra na Dzień Dziecka!

Nadchodzący Dzień Dziecka to dobra okazja dla operatorów, by zaprezentowali, co w ofercie telewizyjnej mają dla najmłodszych widzów. Czynią to za pomocą darmowego dostępu do pakietów dla dzieci, który będzie otwarty do końca przyszłego tygodnia. Zobaczmy, co takiego przygotowali Fioletowi oraz Pomarańczowi.

Pakiet Kids w oknie otwartym w Play

W Play, każdy, kto posiada dostęp do PLAY NOW w ramach swojego abonamentu, a także osoby korzystające z oferty PLAY NOW TV z dekoderem TV BOX, mogą bez dodatkowych opłat oglądać 9 kanałów dla dzieci, a także przeglądać treści z biblioteki VoD.

W skład pakietu wchodzą kanały emitujące znane bajki i programy edukacyjne, takie jak Psi Patrol na kanale Nick Jr., Pat i świat na kanale Boomerang czy Blue na kanale CBeebies. Pozostałe kanały z pakietu to Nickelodeon, Cartoon Network, POLSAT JimJam, Baby TV, ducktv i Da Vinci.

Darmowy dostęp możliwy będzie do 6 czerwca. Wszyscy ci, którzy będą chcieli dalej oglądać powyższe kanały z pakietu Kids, będą mogli skorzystać z bezpłatnego okresu próbnego przez 30 dni. Po tym czasie cena za pakiet wynosi 10 złotych miesięcznie.

Przy okazji warto wspomnieć, że do pakietu Podstawowego PLAY NOW i PLAY NOW TV dołącza kanał Gametoon, poświęcony e-sportowi i gamingowi, a także dwie stacje radiowe: Radio 357 i Radio Nowy Świat.

4 odkodowane kanały dla dzieci w Orange

Niewiele mniej atrakcji czeka najmłodszych widzów w Orange. Sieć czasowo odkodowuje cztery najciekawsze kanały dla dzieci TV w Telewizji Orange. Roznosi się o Baby TV, CBeebies, teleTOON+ oraz Boomerang. Oferta skierowana jest do Klientów Pakietu Optymalnego i Orange Love Standard w technologii kablowej.

Ponadto, obniżono ceny ponad 30 filmów familijnych w ramach Orange VoD. Wśród dostępnych produkcji znajdują się takie hity jak „Jak wytresować smoka 2”, fabularna „Piękna i Bestia” od Disneya czy „Asterix i Obelix. Tajemnica magicznego wywaru”.

Filmy w niższych cenach za wypożyczenie oraz dodatkowe kanały TV będą dostępne w Telewizji Orange do 6 czerwca.

###


Odkodowane kanały na Dzień Dziecka i familijne filmy w promocyjnej cenie (0)

Z okazji Dnia Dziecka do 6 czerwca w Telewizji Orange mamy dla naszych najmłodszych widzów 4 odkodowane kanały TV z najlepszymi bajkami, a w ramach Orange VOD aż 30 filmów familijnych w niższych cenach.

Najlepsze bajki na odkodowanych kanałach TV Zabierają w świat przygód, bawią do łez i uczą, jak poradzić sobie nawet z największymi kłopotami. Przedstawiamy najciekawsze kreskówki oraz programy edukacyjne, które nasi najmłodsi widzowie mogą oglądać do 6 czerwca na czterech odkodowanych kanałach TV w Telewizji Orange – Baby TV, CBeebies, teleTOON+ oraz Boomerang. Oferta skierowana jest do Klientów Pakietu Optymalnego i Orange Love Standard w technologii kablowej.

BabyTV – polecamy m.in.: „Oliver poznaje”, w którym sympatyczna małpka zaznajamia dzieci z pierwszymi podstawowymi pojęciami, jakie powinien znać każdy człowiek, „Beep Beep”, gdzie krnąbrne, ale niezwykle urocze autka przeżywają emocjonujące przygody, „Billy Bam Bam” o dwóch przyjaciołach, którzy często wpadają w nie lada tarapaty, ale uczą się, jak rozwiązywać codzienne problemy.

CBeebies – obejrzyjcie m.in. „Bluey”, serial animowany o nowoczesnej rodzinie oraz cudownych wpływie wyobraźni na rozwój dzieci, „Tofik, pies na medal” o uroczym, gadającym pudelku, który co chwila pakuje się w tarapaty czy „Opowieści z ogrodu”, błyskotliwy serial o przygodach prawdziwych zwierzaków, mieszkańcach tajemniczego ogrodu i ich sympatycznych sąsiadach.

Boomerang – zobaczcie serię „Nowe Zwariowane Melodie 3”, w której Królik Bugs, kaczor Daffy, diabeł tasmański Taz, kanarek Tweety i kot Sylwester przeżywają wiele emocjonujących i zabawnych przygód. Jeśli jesteście gotowi na szalone wygłupy oraz zabawę w kotka i myszkę, to obejrzyjcie „Tom i Jerry Show 3”, w którym nie zabraknie rozbrajających scen akcji. W ofercie kanału znajdziecie też „Królewską Straż” o zwierzęcych superbohaterach, którzy muszą bronić obywateli kosmicznych królestw czy serię iście detektywistyczną – „Scooby-Doo i… zgadnij kto?”, w której brygada detektywów zgłębia tajemnice paranormalnych zjawisk.

teleTOON+ – polecamy m.in. serial „Barbie: Dreamhouse Adventures 2”, w którym sympatyczna blondynka wprowadza dziecięcych widzów w swój barwny, pełen przygód świat. W serii „Piratka i Kapitano” poznacie mnóstwo nowych krain i przeżyjecie szalone przygody na pełnym morzu, a w produkcji „Oktonauci 2” zobaczycie grupę przyjaciół o wielkich sercach, którzy ratują z opresji morskie stworzenia.

30 filmów familijnych w niższej cenie

Ale to nie koniec niespodzianek! Mamy dla Was jeszcze 30 filmów familijnych w niższych cenach w ramach Orange VOD, usługi na dekoderach Telewizji Orange. W naszej ofercie każdy znajdzie coś dla siebie – najmłodsze dzieci, starszaki, ale także rodzice. Które filmy obejrzycie? Oto przykładowe tytuły: „Dora i Miasto Złota”, czyli doskonały film przygodowy, stworzony na podstawie bijącego rekordy popularności serialu animowanego pt.:

„Dora poznaje świat”. Tym razem Dora staje się licealistką, ale nie byłaby sobą, gdyby nie wpakowała się w kolejne kłopoty. Wkrótce będzie musiała udać się na fascynującą i ekstremalnie niebezpieczną misję.

„Minionki” – to przezabawna opowieść o małych, żółtych stworkach, które podbiły już miliony serc dzieci i dorosłych na całym świecie. W ofercie znajdziecie jeszcze dwa tytuły z rozbrykanymi bohaterami w rolach głównych – „Jak ukraść Księżyc” oraz „Minionki rozrabiają”.

„Jak wytresować smoka 2” – druga część historii o wielkiej przyjaźni nastoletniego Wikinga – Czkawki i najsłodszego smoka w historii – Szczerbatka.

„Piękna i Bestia” – fabularna wersja kultowej animacji Disneya. To wzruszająca historia, pełna doskonałej muzyki i gwiazd hollywoodzkiego kina, o pięknej Belli i księciu zamienionym w przerażającego potwora.

„Asteriks i Obeliks. Tajemnica magicznego wywaru”. Obejrzyjcie najnowszą opowieść o dwóch, dzielnych Galach – Asteriksie oraz Obeliksie i poznajcie tajemnicę licencji na opieranie się siłom Rzymu.

„Kraina cudów” – to pełna magii, wzruszeń i zabawy animacja o sile marzeń i przyjaźni. Zobaczcie, jak mała dziewczynka łączy siły z niezwykłymi, mówiącymi zwierzakami, aby ocalić magiczny park rozrywki.

A jakie filmy i programy lubią najbardziej Wasze maluchy czy nastolatki? Co polecacie na maraton na Dzień Dziecka?  

###

From HDTVPolska:

Kanały telewizji dla najmłodszych za darmo na Dzień Dziecka! Jakie stacje i gdzie można oglądać?

Operator Play, który oferuje telewizję na żywo przez internet w usłudze PLAY NOW, rozpoczął okno otwarte w ramach jutrzejszego Dnia Dziecka. Do 6 czerwca dla wszystkich klientów z dostępem do usługi oraz posiadaczy dekodera TV BOX dostępne są zupełnie za darmo kanały wchodzące w skład pakietu Kids! Co można oglądać?

Dzień dziecka: okno otwarte w PLAY NOW – kanały dla dzieci za darmo!

Nadchodzący Dzień Dziecka to świetny moment na wypróbowanie pakietu Kids z materiałami wybranymi specjalnie dla najmłodszych widzów i ich rodziców. Do 6 czerwca Play udostępnia bez dodatkowych opłat 9 kanałów, a także treści z biblioteki VoD. Taka możliwość czeka na wszystkich klientów posiadających dostęp do PLAY NOW w ramach swojego abonamentu, a także osoby korzystające z oferty PLAY NOW TV z dekoderem TV BOX. W skład pakietu wchodzą kanały emitujące znane bajki i programy edukacyjne, takie jak Psi Patrol na kanale Nick Jr., Pat i świat na kanale Boomerang czy Blue na kanale CBeebies. Pozostałe kanały z pakietu to:

Nickelodeon
Cartoon Network
POLSAT
JimJam
Baby TV
ducktv
Da Vinci

Po 6 czerwca osoby, które będą dalej chciały oglądać treści z pakietu Kids będą mogły skorzystać z okresu próbnego przez 30 dni. Po tym czasie cena za pakiet wynosi 10 zł miesięcznie.

Z PLAY NOW można korzystać w aplikacjach mobilnych, na urządzeniach opartych na Android TV, przez stronę playnow.pl, w SmartTV Samsung lub LG oraz z dekoderem w ofercie PLAY NOW TV. Pakiet Podstawowy PLAY NOW w cenie abonamentu daje dostęp do programów filmowych, serialowych, sportowych, dziecięcych, popularno-naukowych oraz rozrywkowych, m.in. HISTORY, Polsat, TV Puls, TVP 1, TNT, Stopklatka, TVN, Nicktoons czy Comedy Central. Natomiast pakiet Podstawowy PLAY NOW TV w ofercie z dekoderem, jest rozszerzony o dodatkowe 8 kanałów, w tym National Geographic, FOX czy Disney Channel. Korzystanie z PLAY NOW z internetem od Play nie zmniejsza pakietu danych. Pakiet Podstawowy PLAY NOW lub PLAY NOW TV może być rozszerzony o pakiety dodatkowe: Sport, Extra, Kids, News czy HBO GO.

###

From Wprost:

ZAUFAJ NAM, DZIECI POKOCHAJĄ TE PROGRAMY! TY PRAWDOPODOBNIE RÓWNIEŻ

Idealne prezenty to nie tylko zabawki, gadżety czy gry komputerowe, ale także wizualna edukacja i zabawa poprzez kanały tematyczne dla dzieci.

W dzisiejszym świecie mamy coraz więcej obowiązków w domu i w pracy, a tym samym coraz mniej czasu dla rodziny i dzieci. Pomimo to – mając na uwadze wszystko, co najlepsze – staramy się mieć wpływ na to, jak długo dzieci spędzają przed telewizorem i jakie treści oglądają. Zdajemy sobie też sprawę z tego, jak ważną rolę odgrywa prawidłowa postawa przed odbiornikiem, dlatego chcemy uczyć i wpływać na dobre nawyki maluchów.

Sprawdzanie każdego kanału dla naszych pociech jest czasochłonne, tym bardziej, kiedy chcemy dopasować treści do wieku i zainteresowań dziecka. Dużym ułatwieniem są kanały adresowane do osób w danym wieku, odpowiednio oznaczone.

Dziś przyglądamy się, co do zaoferowania dzieciom ma największy z operatorów – Cyfrowy Polsat.

Z usług tego operatora można korzystać niezależnie od miejsca zamieszkania – zarówno w mieście, jak i w mniejszych miejscowościach, bo oferta jest dostarczana do widza w aż 3 technologiach – satelitarnej, kablowej IPTV i internetowej OTT z dekoderem. Ofertę, jak i technologię dopasujemy zatem z łatwością do swoich, ale też do dużych wymagań naszych dzieci.

Kanały z ulubionymi bajkami dzieci

Jednym z ulubionych dziecięcych kanałów jest Nick Jr., z bajkami dla młodszych dzieci tj. „Psi Patrol”, „Umizoomi”, „Shimmer i Shine” czy „Dora poznaje świat”. Kanał skierowany do widzów w wieku od 2 do 6 lat, dostępny jest wraz z 9 innymi kanałami dla dzieci w pakiecie dodatkowym tylko za 10 zł miesięcznie. Pakiet „Dla dzieci” można dokupić do podstawowych pakietów oferty satelitarnej i kablowej IPTV. NickJr. znajduje się także w najwyższym pakiecie podstawowym Cyfrowego Polsatu (pakiet L) oraz promocyjnie w niższym pakiecie M.

Jako rodzice z dużym sentymentem wspominamy wspaniałe postacie i bajki wykreowane przez Disneya. Jeśli mamy nieco starsze dzieci, to w tym samym pakiecie znajdziemy też kanał Disney Channel, skierowany do dzieci 6-15 lat. Odkryjemy tutaj nie tylko aktualnie najlepsze animacje, ale również najciekawsze kinowe hity jak „Król Lew” czy „Piękna i Bestia”. Dla chłopców w wieku 6-15 lat zainteresowanych przygodą, sportem, humorem, bohaterami jak Spider-Man, Avengers czy produkcjami Marvela przygotowano kanał Disney XD.

Nie można zapomnieć o istotnej roli kanałów edukacyjnych, które znajdują się w omawianym pakiecie, a które mają spory wpływ na rozwój dziecka. Kanał Da Vinci Kids, który umiejętnie dostarcza maluchom wiedzę poprzez zabawę, szczegółowo dobiera gry i programy rozwijające umysł dziecka. Ciekawą propozycją jest też kanał Cbeebies – przeznaczony dla maluchów od 1 do 6 roku życia – z niezwykle kolorową i zróżnicowaną ramówką wybraną przez specjalistów, aby poprzez zabawę umożliwić naukę.

Telewizja przenosi się do internetu

A co, jeśli nie mamy miejsca na antenę satelitarną, ani możliwości podłączenia telewizji kablowej IPTV (usługa wymaga internetu światłowodowego od Plusa, Netii lub Orange)? Tutaj przychodzi z pomocą telewizja internetowa OTT. Wymaga połączenia internetowego o przepustowości min. 8 Mb/s od dowolnego dostawcy. I w tym wariancie Cyfrowy Polsat również pamiętał o najmłodszych.

W ramach oferty dostępne są 3 podstawowe pakiety oraz dodatkowe, które można dobierać w zależności od potrzeb (sportowe, filmowe, dla dzieci). W pakiecie dodatkowym „Dzieci” znajdziemy opisane wcześniej Cbeebies, Nick Jr. czy inne, jak: Nickelodeon, Nicktoons, Boomerang czy też Cartoon Network.

Treści na żądanie

Oprócz pakietów podstawowych i dodatkowych, oferta przygotowana przez Cyfrowy Polsat zapewnia także dostęp do serwisu online Cyfrowy Polsat GO z dodatkowymi treściami na żądanie. Jest on dostępny zarówno w dekoderze, jak i na urządzeniach mobilnych, co szczególnie się sprawdzi w podróży lub na wakacjach. Wystarczy zainstalować aplikację na urządzeniu mobilnym z Google Play, App Store lub HUAWEI AppGallery. Po zalogowaniu możnaoglądać ulubione kanały na trzech urządzeniach mobilnych jednocześnie – w domu i poza nim, wystarczy dostęp do internetu. I tutaj Cyfrowy Polsat też nie zapomniał o najmłodszych, wprowadzając Tryb Dziecko – z wesołą kolorystyką i programami dopasowanymi do wieku dziecka. Podstawą tej opcji jest bezpieczeństwo, gdyż dostęp do pozostałych materiałów jest możliwy dopiero po podaniu kodu PIN. Dodatkowo w aplikacji Cyfrowy Polsat GO – posiadając aktywny pakiet HBO z HBO GO – mamy dostęp do pełnych sezonów kultowych seriali, premier hitów filmowych, w tym HBO Kids oraz najlepszych bajek Disneya.

„Otwarte okno” z kanałami dla dzieci

W ramach świętowania Dnia Dziecka Cyfrowy Polsat przygotował też niespodziankę dla tych, którzy już korzystają z usług telewizyjnych operatora, i udostępnił aż do 30 czerwca w ramach „otwartego okna” 7 kanałów dziecięcych bez dodatkowych opłat: CBeebies, Da Vinci, Disney Channel, Disney Junior, Nick Jr., Nickelodeon, Nicktoons. Najmłodsi widzowie mogą odkrywać świat w towarzystwie swoich ulubionych bohaterów i wraz z nimi rozwijać umiejętności językowe, poznawać zasady zdrowego stylu życia lub pobudzać swoją wyobraźnię.

To zaledwie namiastka tego, co Cyfrowy Polsat przygotował dla rodzin. W domu, podróży, na wsi czy w mieście – oferta jest na tyle rozbudowana, że każdy rodzic może znaleźć spersonalizowany wariant dla siebie i dziecka. Jeśli szukamy prezentu na Dzień Dziecka, warto rozważyć ofertę tego operatora i pozwolić „przenieść się” z maluchami do wspaniałego świata wspomnień, relaksu i dobrej zabawy.

###


Superprodukcje na Dzień Dziecka – zabawa i edukacja przed telewizorem

Czas wolny, spędzony przed ekranem telewizora, to nie tylko antidotum na nudę podczas deszczowych dni, ale również doskonały sposób na poznawanie świata przez najmłodsze, ale również te nieco starsze dzieci.

Oprócz popularnych kreskówek, stacje telewizyjne dla dzieci oferują niezwykle ciekawe programy edukacyjne, dostosowane dla dzieci w różnym wieku i o różnych zainteresowaniach. Przyglądamy się najciekawszym produkcjom dla dzieci, na przykładzie oferty Cyfrowego Polsatu.

Dzień Dziecka – najlepsze bajki dla dzieci do lat 5

Dzieci w wieku przedszkolnym dopiero uczą się świata, dlatego tak ważne jest, aby pokazywać im bajki, filmy i programy przeznaczone wyłącznie dla ich grupy wiekowej. I nie chodzi tu tylko o nienarażanie dzieci na nieodpowiednie treści, ale przede wszystkim o właściwy rozwój maluszków. Nie każdy wie, że nad dobrymi programami dla najmłodszych pracują nie tylko ludzie filmu, ale również psychologowie dziecięcy, czy pedagogowie.

Najmłodsi w Dzień Dziecka doskonale odnajdą się w przyjaznym świecie Świnki Peppy, Maszy i Niedźwiedzia oraz Psiego Patrolu, które znajdziemy na kanale NickJr. czy w serwisie HBO GO. Z kolei Boomerang to miejsce spotkania z najpopularniejszymi bohaterami znanymi od pokoleń. Tom&Jerry, Scooby-Doo, czy przezabawni bohaterowie Zwariowanych Melodii to ulubieńcy przedszkolaków. Imperium Disneya zaprasza za to tę grupę wiekową na spotkanie ze swoimi kultowymi postaciami z Myszką Mickey i Kaczorem Donaldem na czele.

Dzień Dziecka - super animacje dla dzieci w wieku 5-10 lat

Czas wejścia w wiek szkolny to silna fascynacja bohaterami zbiorowej wyobraźni kilkulatków. Aby wzmacniać poczucie przynależności do grupy, dzieci w wieku szkolnym chłoną te same treści, które pochłaniają ich rówieśnicy.

To również czas zbieractwa. Rodzice muszą przygotować się na ogromne kolekcje figurek, naklejek, plakatów, przyborów szkolnych i ubrań z wizerunkami ich ulubionych bohaterów.

Cartoon Network w swoim niepowtarzalnym stylu i z charakterystycznym poczuciem humoru bawi dzieci w wieku szkolnym i te starsze.Rekordy popularności biją perypetie superbohaterskiej, choć czasem trochę niezdarnej grupy przyjaciół w serialu „Młodzi Tytani: Akcja!”. Robin, Cyborg, Gwiazdka, Raven i Bestia byliby zwykłymi nastolatkami, gdyby nie byli... trochę inni.

Starszaki z zainteresowaniem obejrzą hitowy serial „LEGO Ninjago” oraz zabawną animację „Dzieciaki ze Strasznej” pełną wilkołaków, strzyg i upiorów, które jednak bardziej śmieszą niż straszą. Te produkcje dostępne są na platformie HBO GO, podobnie jak animacja pełnometrażowa „Coco”– jeden z najciekawszych filmów dla dzieci ostatnich lat, który zdobył kilkadziesiąt wyróżnień, w tym dwa Oscary.

Jest to jeden z tych filmów dla dzieci, na których również doskonale bawi się, ale i wzrusza młodzież i dorośli. W ofercie tej platformy znajdziemy także największy rozśpiewany hit ostatnich lat, czyli „Krainę Lodu”, której nie trzeba chyba nikomu przedstawiać.

Dzień Dziecka – te filmy musisz obejrzeć z nastolatkiem

HBO GO to również szeroka oferta seriali dla młodzieży. To drzwi do uniwersum DC Comics, gdzie nastolatkowie będą mogli śledzić z wypiekami na twarzy fantastyczne przygody członków Ligi Sprawiedliwości. Popularnością cieszy się również nowa serialowa wersja hitu z lat osiemdziesiątych „Heathers", a dla starszej młodzieży interesującą pozycją będzie mroczny serial "Euforia". Disney Channel ma w ofercie również ciekawe seriale młodzieżowe, które w mądry i zabawny sposób opowiadają o problemach dorastania, jak „Sydney na maksa”, czy pełne zaskakujących perypetii „Raven na chacie”. A to dopiero początek długiej listy hitów serialowych i filmowych, dostępnych w Cyfrowym Polsacie – nie tylko z okazji Dnia Dziecka.

Oferta dla każdego – bez ograniczeń technicznych

Oferta Cyfrowego Polsatu dostępna jest za pośrednictwem 3 technologii, które można wybrać w zależności od preferencji, możliwości dostępu do internetu czy miejsca zamieszkania. Tradycyjnym sposobem dostępu jest telewizja satelitarna. Posiadając internet światłowodowy od Plusa, Netii lub Orange, można też skorzystać z usługi telewizji kablowej IPTV. Trzecim sposobem zanurzenia się w bogatym świecie rozrywki i edukacji jest skorzystanie z telewizji internetowej OTT. Oferta ta dostępna jest dla wszystkich użytkowników, niezależnie od tego, z usług którego z dostawców internetu korzystają. Jedyny wymóg to internet o min. prędkości 8 Mb/s.

Pakiet kanałów dziecięcych to najlepszy prezent na Dzień Dziecka

Wszystkie 3 technologie oferują pakiety podstawowe, które można rozszerzać o dodatkowe, zgodne z naszymi zainteresowaniami: filmowe, sportowe i dla dzieci. W technologii satelitarnej i kablowej IPTV ten ostatni pakiet zawiera 10 kanałów – Disney XD, Nickelodeon, Nicktoons, Cartoon Network, Disney Junior, Disney Channel, Nick Jr., Cbeebies, Da Vinci i Boomerang. W telewizji internetowej OTT dostępny jest pakiet Dzieci z 6 kanałami: Nickelodeon, Nicktoons, Cartoon Network, Nick Jr., Cbeebies, Boomerang.

Dzięki nowoczesnym dekoderom wybrane programy można oglądać do 7 dni po jego emisji, możemy również zatrzymać program, przewinąć go do początku lub cofnąć o kilka minut – nie ogranicza nas już sztywny program telewizyjny.

Osoby, które już posiadają telewizję Cyfrowego Polsatu mogą aż do 30 czerwca br. w ramach otwartego okna oglądać aż 7 kanałów dziecięcych bez dodatkowych opłat. Najmłodsi widzowie mogą odkrywać świat w towarzystwie swoich ulubionych bohaterów i wraz z nimi rozwijać umiejętności językowe, poznawać zasady zdrowego stylu życia i pobudzać swoją wyobraźnię.

###

From Media2.pl:

Dzień dziecka przez cały czerwiec w Cyfrowym Polsacie i Plusie. Odkodowane kanały TV

• Z okazji Dnia Dziecka Cyfrowy Polsat w ramach "otwartego okna" udostępnił 7 kanałów dziecięcych do końca czerwca
• Klienci sieci Plus dodatkowe stacje znajdą w serwisie IPLA.

Tegoroczny Dzień Dziecka w Cyfrowym Polsacie będzie trwał przez cały miesiąc, czyli do 30 czerwca 2021 roku. Abonenci, którzy nie mają w swojej ofercie kanałów dla najmłodszych: Da Vinci, Nickelodeon, Nick Jr., NickToons, Cbeebies, Disney Channel i Disney Junior, otrzymają do nich dostęp w ramach "otwartego okna", bez dodatkowych opłat.

Kanały te można oglądać zarówno w domu - na dekoderze, jak i poza nim - na urządzeniach mobilnych w serwisie Cyfrowy Polsat GO (z aktywna funkcją ON THE GO).

Dodatkowo Cyfrowy Polsat przygotował dodatkowe atrakcję w postaci zestawów kolorowanek, zagadek i quizów z ulubionymi bohaterami. Można je pobrać ze strony internetowej.

Dzień Dziecka dla klientów Plusa w serwisie IPLA
Na klientów sieci Plus, po zalogowaniu numerem telefonu w Plusie do serwisu rozrywki internetowej IPLA, również czeka niespodzianka. W bezpłatnym pakiecie IPLA PLUS Klienci Plusa obejrzą 7 dodatkowych kanałów TV: Cbeebies, Da Vinci, Disney Channel, Disney Junior, Nick Jr., Nickelodeon, Nicktoons oraz serie dla dzieci dostępne przez cały czerwiec:
• 3 sezony serialu od Disney Channel - "Zaplątani" - żyjąca na odludziu Roszpunka, której włosy mają magiczną moc, marzy, by poznać świat. Jej przepustką do wolności jest czarujący łotrzyk Flynn.
• 2 sezon serialu "Avatar: Legenda Aanga" - niesamowita opowieść o wędrówce przez świat i w głąb siebie samego. Fabuła serialu osadzona jest w świecie inspirowanym kulturą Wschodu - chińską i japońską.
• 10 odcinków "Bajki z domku na drzewie" - magiczny świat literatury dziecięcej. W każdym odcinku grupa zaprzyjaźnionych dzieci zbiera się w domku na drzewie i czyta książkę. Gdy czytają, książka ożywa.

Są one dostępne za pośrednictwem serwisu rozrywki internetowej IPLA - na ipla.tv oraz w aplikacji IPLA na: komputerach z systemem Windows, urządzeniach mobilnych z systemem Android i iOS, Chromecast, Xbox oraz AirPlay, a także wybranych Smart TV i Apple TV.

Konkurs z kanałem Nickelodeon i Spongebobem
W tym roku, poza dostępnymi bez dodatkowych opłat kanałami dla dzieci, Cyfrowy Polsat we współpracy z kanałem Nickelodeon przygotował konkurs. Abonenci Cyfrowego Polsatu, którzy skorzystają z aplikacji konkursowej, otrzymają do wykonania dwa kreatywne zadania: zaprojektowanie nadruku na bluzę, którą będzie można wygrać, oraz opisanie swojej wymarzonej przygody ze Spongebobem z wykorzystaniem trzech słów wygenerowanych w aplikacji.

Co tydzień do wygrania jest nagroda główna (hulajnoga dziecięca elektryczna, kask i bluza z nadrukiem wg własnego projektu) oraz 10 nagród pocieszenia (bluza z nadrukiem wg własnego projektu). Konkurs trwa w dniach 1-28 czerwca 2021 r.

###

From Media2.pl:

Netia w czerwcu odkoduje popularne kanały TV dla dzieci i młodzieży

• Z okazji Dnia Dziecka sieć Netia przygotowała dla użytkowników usług telewizyjnych tzw. okno otwarte na 7 kanałów dla dzieci.
• Promocja potrwa do końca czerwca.
W ramach promocji, która obowiązuje od 1 do 30 czerwca 2021 roku abonenci usług telewizyjnych Netii, w zależności od posiadanego pakietu TV, otrzymają bez dodatkowych opłat dostęp nawet do 7 kanałów z treściami rozrywkowymi i edukacyjnymi dla dzieci.
W tzw. oknie otwartym dostępne będą kanały: Cbeebies, Da Vinci, Disney Channel, Disney Junior, Nick Jr., Nickelodeon Polska, Nicktoons.

###

From Telix.pl:


W Cyfrowym Polsacie Dzień Dziecka trwa przez cały czerwiec
Z okazji Dnia Dziecka Cyfrowy Polsat przygotował dla swoich najmłodszych widzów wspaniałą niespodziankę. W ramach „otwartego okna” udostępnił 7 kanałów dziecięcych, aż do końca czerwca. Klienci sieci Plus dodatkowe stacje znajdą w serwisie IPLA. Kolejną atrakcją dla abonentów platformy jest konkurs kreatywny z kanałem Nickelodeon, w którym co tydzień można wygrać atrakcyjne nagrody.

Tegoroczny Dzień Dziecka w Cyfrowym Polsacie będzie trwał przez cały miesiąc, aż do 30 czerwca. Abonenci, którzy nie mają w swojej ofercie kanałów dla najmłodszych: Da Vinci, Nickelodeon, Nick Jr., NickToons, Cbeebies, Disney Channel i Disney Junior, otrzymają do nich dostęp w ramach „otwartego okna”, bez dodatkowych opłat. Kanały te można oglądać zarówno w domu – na dekoderze, jak i poza nim – na urządzeniach mobilnych w serwisie Cyfrowy Polsat GO (z aktywna funkcją ON THE GO).

Różnorodność kanałów i ich tematyka sprawiają, że młodzi widzowie mogą odkrywać świat w towarzystwie swoich ulubionych bohaterów. Wraz z nimi mogą rozwijać umiejętności językowe, poznawać zasady zdrowego stylu życia i pobudzać swoją wyobraźnię.

Cbeebies – zróżnicowana ramówka zapewnia szeroki wybór programów, pomyślanych tak, by dawać dzieciom możliwość nauki poprzez zabawę w bezpiecznym, sprzyjającym rozwojowi środowisku. Kanał telewizyjny skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym. Pozycja na dekoderze: 94
Da Vinci – tworzy dla młodych widzów bezpieczne i pozytywne środowisko, w którym uczą się przez zabawę. Porusza tematy z wielu dziedzin: od eksperymentów chemicznych, przez biologię, historię, wynalazki aż po gotowanie. Kanał przeznaczony dla dzieci w wieku 7-12 lat. Pozycja na dekoderze: 170
Disney Channel – jest skierowany do dzieci w wieku od sześciu do dwunastu lat i oferuje wspaniałe historie pełne muzyki, przyjaźni i dobrej zabawy. Produkcje Disney Channel wspierają wartości, które pomagają dzieciom stawić czoła wyzwaniom dorastania, zachęcają je do wiary w siebie, spełniania marzeń i spędzania czasu z rodziną i przyjaciółmi. Pozycja na dekoderze: 86
Disney Junior – zaprasza przedszkolaków i ich rodziców do magicznego świata zabawy i wyobraźni z postaciami, które dzieci uwielbiają. Fascynujący świat magii łączy z edukacją i rozwojem. . Pozycja na dekoderze: 88
Nickelodeon – starannie dobrane treści dedykowane trzem grupom wiekowym: dla przedszkolaków, młodszych dzieci i nastolatków. Dostarcza dawkę dobrego humoru wraz z ulubionymi bohaterami kreskówek i seriali fabularnych. Pozycja na dekoderze: 91
Nick Jr. – na antenie stacji można obejrzeć pobudzające wyobraźnię bajki, łączące zabawę z edukacją. Emitowane na kanale programy nie tylko bawią, ale również w nowoczesny sposób uczą, m.in. podstaw języka angielskiego czy wzorów matematycznych. Kanał przeznaczony dla widzów w wieku od 2 do 6 lat. Pozycja na dekoderze: 93
NickToons – Prezentuje emocjonujące i pełne humoru programy animowane w jakości HD. Pozycja na dekoderze: 171
 
Dzień Dziecka dla klientów Plusa w serwisie IPLA
Na klientów sieci Plus, po zalogowaniu numerem telefonu w Plusie do serwisu rozrywki internetowej IPLA, również czeka niespodzianka. W bezpłatnym pakiecie IPLA PLUS Klienci Plusa obejrzą 7 dodatkowych kanałów TV: Cbeebies, Da Vinci, Disney Channel, Disney Junior, Nick Jr., Nickelodeon, Nicktoons oraz atrakcyjne serie dla dzieci dostępne przez cały czerwiec:

3 sezony serialu od Disney Channel – „Zaplątani” – żyjąca na odludziu Roszpunka, której włosy mają magiczną moc, marzy, by poznać świat. Jej przepustką do wolności jest czarujący łotrzyk Flynn.
2 sezon serialu „Avatar: Legenda Aanga” – niesamowita opowieść o wędrówce przez świat i w głąb siebie samego. Fabuła serialu osadzona jest w świecie inspirowanym kulturą Wschodu – chińską i japońską.
10 odcinków „Bajki z domku na drzewie” – magiczny świat literatury dziecięcej. W każdym odcinku grupa zaprzyjaźnionych dzieci zbiera się w domku na drzewie i czyta książkę. Gdy czytają, książka ożywa!

Są one dostępne za pośrednictwem serwisu rozrywki internetowej IPLA – na ipla.tv oraz w aplikacji IPLA na: komputerach z systemem Windows, urządzeniach mobilnych z systemem Android i iOS, Chromecast, Xbox oraz AirPlay, a także wybranych Smart TV i Apple TV.


Konkurs z kanałem Nickelodeon i Spongebobem
W tym roku, poza dostępnymi bez dodatkowych opłat kanałami dla dzieci, Cyfrowy Polsat we współpracy z kanałem Nickelodeon przygotował wyjątkowy konkurs. Abonenci Cyfrowego Polsatu, którzy skorzystają z aplikacji konkursowej dostępnej TU, otrzymają do wykonania dwa kreatywne zadania: zaprojektowanie nadruku na bluzę, którą będzie można wygrać, oraz opisanie swojej wymarzonej przygody ze Spongebobem z wykorzystaniem 3 słów wygenerowanych w aplikacji.


Co tydzień do wygrania będą nietuzinkowe nagrody:

1 nagroda główna (hulajnoga dziecięca elektryczna, kask i bluza z nadrukiem wg własnego projektu),
10 nagród pocieszenia (bluza z nadrukiem wg własnego projektu).

Konkurs trwa w dniach 1-28 czerwca 2021 r.

###

Santiago z mórz:Polska spółka ViacomCBS ma więcej pracowników. Przychody zmalały o 5 proc., zysk o połowę

W zeszłym roku finansowym spółka VIMN Poland należąca do koncernu ViacomCBS zanotowała spadek przychodów o 4,6 proc. do 96,86 mln zł, a jej zysk netto zmalał z 10,26 do 4,99 mln zł. Zatrudnienie w spółce zwiększyło się o 33 etaty.

Przychody VIMN Poland od października 2019 do września ub.r. wyniosły 96,86 mln zł, co wobec 101,3 mln zł rok wcześniej oznacza spadek o 4,6 proc. Wpływy od innych podmiotów z koncernu ViacomCBS nieznacznie wzrosły - z 73,81 do 73,99 mln zł.

W sprawozdaniu złożonym w KRS firma opisała, że w minionym roku finansowym „kontynuowała działalność z zakresu świadczenia usług marketingowych, produkcyjnych i dystrybucyjnych na rzecz nadawców programów telewizyjnych (w praktyce kanałów - przyp.) z grupy ViacomCBS Networks International”, a także „nadal zwiększała zakres i usług z obszaru mediów i technologii świadczonych na rzecz spółek z grupy ViacomCBS”.

Oferta ViacomCBS w Polsce składa się ze stacji MTV, Comedy Central, Comedy Central Family (od wiosny ub.r. tworzonego wspólnie z Polsatem) oraz Paramount Channel HD, a także własne kanałów dziecięcych Nickelodeon, Nick Jr i NickToons.

Spółka VIMN Poland zaznaczyła, że „koncentrowała się na utrzymaniu udziału w rynku kanału Nickelodeon Polska, oraz wsparciu poprawy pozycji rynkowej pozostałych programów telewizyjnych z grupy ViacomCBS Networks International”.

Przybyło ponad 30 etatów

Przybyło ponad 30 etatów Wydatki operacyjne VIMN Poland w zeszłym roku wyniosły 88,11 mln zł, o 0,1 proc. mniej niż rok wcześniej. Nakłady na usługi obce spadły z 27,42 do 23,74 mln zł, na zużycie materiałów i energii - z 2,35 mln zł do 677,3 tys. zł, a pozostałe koszty rodzajowe - z 3,38 do 1,62 mln zł.

Za to koszty wynagrodzeń poszły w górę z 39.76 do 44,99, a ubezpieczeń społecznych i innych świadczeń pracowniczych - z 6,31 do 7,19 mln zł. Przeciętne zatrudnienie w firmie zwiększyło się z 225 do 258 etatów. 

Z kolei pozostałe koszty operacyjne wzrosły z 533,4 do 947,4 tys. zł, a koszty finansowe - ze 184,4 do 757,3 tys. zł.

Spółka nie skorzystała z żadnych form pomocy państwowej po wybuchu epidemii.

Zysk o połowę mniejszy

Dużo wyższy spadek przychodów niż kosztów spowodował, że mocno pogorszyły się wyniki rentowności VIMN Poland. Zysk sprzedażowy zmalał z 13,07 do 8.75 mln zł, zysk operacyjny - z 12,68 do 7,83 mln zł, zysk brutto - z 12,52 do 7,08 mln zł, a zysk netto - z 10,26 do 4,99 mln zł.

Spółka w minionym roku finansowym zapłaciła 2,08 mln zł podatku dochodowego, wobec 2,26 mln zł rok wcześniej.

W sprawozdaniu firma zapowiedziała, że w br. zamierza „zamierza kontynuować swoją działalność w zakresie świadczenia usług marketingowych, produkcyjnych i dystrybucyjnych na rzecz nadawców programów telewizyjnych z grupy ViacomCBS Networks International (VCNI),jak również we własnym imieniu dla programu Nickelodeon Polska, koncentrując się jednocześnie na zwiększeniu przychodów z tytułu świadczonych usług, m.in. poprzez poszerzenie zakresu świadczenia usług o nowe programy telewizyjne oraz rozwój w obszarze poza telewizyjnym (internet, serwisy wideo na żądanie, aplikacje, usługi z zakresu mediów i technologii)”.

Zysk netto VIMN Poland w całości został przeznaczony na kapitał zapasowy spółki.###


Originally published: Friday, May 07, 2021.

Additional source: programtv.onet.pl.

Follow NickALive! on Twitter, Tumblr, Reddit, via RSS, on Instagram, and/or Facebook for the latest Nickelodeon Poland News and Highlights!

No comments:

Post a Comment

Have your say by leaving a comment below! NickALive! welcomes friendly and respectful comments. Please familiarize with the blog's Comment Policy before commenting. All new comments are moderated and won't appear straight away.