Thursday, May 05, 2022

Player Partners With Paramount to Provide Free Nickelodeon Content to Ukrainian Child Refugees Staying in Poland

The Polish streaming service Player has partnered with Paramount Global to provide the youngest refugees fleeing the illegal Russian invasion of Ukraine with free Nickelodeon content. The programming includes episodes of SpongeBob SquarePants, PAW PatrolDora the Explorer and Kung Fu Panda: Legends of Awesomeness dubbed in Ukrainian and featuring Ukrainian subtitles. Child refugees who are staying in Poland can access the Nickelodeon programming completely free of charge and without the need to log in at Player.pl.


Additionally, Player has also lined up a series of short documentaries devoted to Ukrainian heritage, and is also providing free access to the Ukrainian news channel Ukraine 24.


From Media2.pl:

Player na marzec. Bajki po ukriańsku, "Pitbull", "Sala Samobójców. Hejter", "Wyznawcy Putina"
Łukasz Szewczyk, 9 marca 2022

• Nowości Playera w marcu

Player dla Ukrainy

Zaledwie kilka dni po wydarzeniach, które zatrzymały cały świat - Player, z myślą o docierających do Polski uchodźcach wojennych, których liczba z godziny na godzinę rośnie, włączył ukraiński kanał informacyjny - Ukraina 24. Dostępny dla wszystkich, na każdym urządzeniu, bez opłat, bez logowania.

Pragnąc przywrócić choć małą iskierkę radości w oczach dzieci uchodźców, Player przygotował dla najmłodszych zza wschodniej granicy kolekcję najlepszych bajek dla dzieci z ukraińskim dubbingiem oraz napisami. Nie byłoby to możliwe bez uprzejmości i zaangażowania grupy medialnej Paramount (dawniej ViacomCBS), która podzieliła produkcjami znanymi z anteny Nickelodeon całkowicie bez opłat. To dzięki niej przebywające w Polsce dzieci z Ukrainy już mogą oglądać przygody "Dory", "Psiego patrolu" oraz "SpongeBoba" - za darmo, bez logowania.

W Playerze zadebiutował cykl krótkich filmów dokumentalnych poświęconych ukraińskiemu dziedzictwu. Dzieje Ukrainy były i są trudne, pełne zarówno momentów bólu i cierpienia, jak i bohaterstwa i siły, które dają nadzieję na przyszłość. "Silni razem" to projekt mający na celu dbanie o dziedzictwo kulturowe Ukrainy i budowanie świadomości historycznej. Składa się z cyklu krótkich filmów poświęconych ukraińskiej kulturze, tradycjom i zwyczajom ludowym od ich początków po dzień dzisiejszy. Każdy film odtwarza etniczny obraz konkretnego regionu Ukrainy od Charkowa po Krym.

Filmy prosto z TVN24 GO (od 8 marca)

Siedem lat od aneksji Krymu przez Rosję i wybuchu wojny między wojskami ukraińskimi a wspieranymi przez Moskwę separatystami w Donbasie, Rosja grozi nowym atakiem. Europa obawia się eskalacji konfliktu i wraz ze Stanami Zjednoczonymi wzywa Władimira Putina do wycofania wojsk z granicy z Ukrainą. Dlaczego tak duży europejski kraj, jak Ukraina, aspirujący w przyszłości do Unii Europejskiej, przez lata jest wikłany w wojnę? Czy uda się uniknąć eskalacji konfliktu? W dwuczęściowym dokumencie "Widmo wojny. Dramat w Ukrainie", zrealizowanym w 2021 r., twórcy szukają odpowiedzi na te pytania. W filmie poza wywiadem z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim zobaczymy rozmowy z amerykańskimi, rosyjskimi i europejskimi politykami, dziennikarzami i obserwatorami, którzy pomagają nam zrozumieć, jak ważna jest przyszłość Ukrainy dla bezpieczeństwa Europy.

"Wyznawcy Putina. Nowy rosyjski patriotyzm". Gdy Rosja stoi w obliczu rosnącej międzynarodowej izolacji, wyznawcy Putina są oddani obronie, wspieraniu i promowaniu go za granicą. Władimir Putin dał jasno do zrozumienia, że jego ideą jest odbudowanie potęgi rosyjskiego imperium. To zadanie rozpisane dla wszystkich obywateli, także tych mieszkających poza jej granicami. Film opowiada o grupie rosyjskich nacjonalistów mieszkających w Australii, którzy konsekwentnie próbują realizować wizję prezydenta Rosji. To ludzie, którzy są zdeterminowani, by prowadzić wojnę propagandową mającą spowodować w Australii zmianę nastawienia opinii publicznej do Rosji.

"Igrając z Niedźwiedziem". Aleksiej Nawalny jest dla Władimira Putina wrogiem numer jeden. Australijski reportażysta Eric Campbell analizuje wydarzenia, które doprowadziły do aresztowania i procesu opozycjonisty. Przygląda się też masowym protestom, które towarzyszą tym wydarzeniom. Nawalny jest teraz na łasce Władimira Putina, ale po przybyciu do Rosji opozycjonista i jego zespół opublikowali wideo, w którym prezydenta oskarżono o korupcję. - Nie chcemy, żeby myślał, że się go boimy i że wyjawimy jego najgorszą tajemnicę podczas pobytu za granicą - mówił Nawalny w nagranym wcześniej wideo. Film pokazuje tajny pałac Putina, którego budowa miała kosztować 1,5 miliarda dolarów. - Ten pałac został zbudowany dla Putina przez oligarchów. Jest tak drogi, że to prawdopodobnie największa łapówka w historii - podkreśla doradczyni Nawalnego Maria Piewczich. Od premiery filmu i aresztowania opozycjonisty przez Rosję przetacza się fala bezprecedensowych protestów, być może wyznaczając punkt zwrotny w historii Nawalnego, Putina i całego kraju.

Z kolei kolejny film patrzy ze świeżej perspektywy na życie oraz polityczną karierę Michaiła Gorbaczowa. W szczerej rozmowie Gorbaczow opowiada o długim procesie dochodzenia do władzy. Snuje także rozważania na temat gruntownych zmian, do których doszło w kraju na skutek jego reform. W pierwszej części filmu "Gorbaczow. Człowiek, który zmienił świat" wypowiadają się znani politycy, starzy przyjaciele oraz wrogowie tytułowego bohatera. Jak wspominają pierwszego i ostatniego sowieckiego prezydenta? Film otrzymał prestiżową nagrodę na Światowym Festiwalu w Banff, Kanadzie oraz Złoty Glob na Światowym Festiwalu w Hamburgu

Filmy w Twoim Pakiecie

Wśród propozycji filmowych "Sala Samobójców. Hejter" (od 11 marca). Kontynuacja debiutu fabularnego Jana Komasy. Film opowiada historię Tomka (Maciej Musiałowski), studenta prawa Uniwersytetu Warszawskiego, który zostaje wydalony z uczelni za plagiat. Postanawia jednak ukryć ten fakt przed światem i nadal korzystać z finansowego wsparcia państwa Krasuckich (Danuta Stenka, Jacek Koman) - rodziców Gabi (Vanessa Aleksander), przyjaciółki z czasów dzieciństwa, w której skrycie się podkochuje.

Kolejna propozycja to głośny i bardzo kontrowersyjny film Patryka Vegi - "Botoks" (od 11 marca). Przerażający obraz stanu polskiej służby zdrowia przedstawia losy czterech kobiet: ratowniczki medycznej Danieli (Olga Bołądź), lekarki SOR-u doktor Beaty Winkler (Agnieszka Dygant), ginekolog, specjalistki od aborcji Magdy (Katarzyna Warnke) i będącej chirurgiem doktor Patrycji Banach (Marieta Żukowska). A także ich współpracowników oraz bliskich, w których wcielają się pozostali ulubieńcy reżysera: Piotr Stramowski, Sebastian Fabijański, Tomasz Oświeciński, Janusz Chabior.

Z kolei "Pan T." (od 18 marca) to obraz osadzony w Warszawie w 1953 roku. Stolica podnosząca się z powojennych ruin to miejsce, w którym wszystko jest możliwe. To wszystko zna z własnego doświadczenia niejaki Pan T. (Paweł Wilczak) - uznany pisarz mieszkający w hotelu dla literatów. Mężczyzna utrzymuje się z korepetycji dawanych pięknej maturzystce, z którą łączy go płomienny romans. Pewnego dnia do sąsiedniego mieszkania wprowadza się chłopak z prowincji, który marzy o karierze dziennikarza. Pan T. staje się dla niego mistrzem i nauczycielem. Życie głównego bohatera nabiera tempa, gdy władze zaczynają podejrzewać go o niecne zamiary wysadzenia Pałacu Kultury i Nauki, a ponętna uczennica zaszokuje go niespodziewanym wyznaniem. W tej rzeczywistości pełnej absurdów trudno jest zachować powagę.

Trylogia "Pitbull" (od 18 marca). Użytkownicy Playera będą mogli wejść w różnorodny świat, kultowego już "Pitbulla". "Pitbull. Nowe porządki" oraz "Pitbull. Niebezpieczne kobiety" przypomną, za co fani dobrego kina pokochali Patryka Vegę, a także przełomową rolę w karierze Piotra Stramowskiego. Z kolei "Pitbull. Ostatni pies" w reżyserii mistrza gatunku Władysława Pasikowskiego zaoferuje nam powrót "Despero" (Marcin Dorociński), debiut aktorski Doroty "Dody" Rabczewskiej.

Wśród propozycji także "Ciemno, prawie noc" (od 25 marca). Serialowa Chyłka, czyli Magdalena Cielecka, tym razem w zupełnie innym wydaniu. Kiedy Wałbrzychem wstrząsa seria tajemniczych zaginięć dzieci, do miasta przybywa dziennikarka Alicja Tabor. Powracająca po latach w rodzinne strony, nieustępliwa reporterka chce poznać rodziny zaginionych i rozwikłać zagadkę, wobec której nawet policja okazuje się bezsilna. W trakcie prywatnego śledztwa Alicja - dość nieoczekiwanie - wpada na trop dramatycznych wydarzeń, które swój początek miały dekady temu. Dążąc do odkrycia prawdy, dziennikarka będzie musiała stawić czoła nowemu zagrożeniu oraz temu, przed czym uciekała przez całe dorosłe życie - tajemnicy swojego dzieciństwa i szokującym sekretom własnej rodziny. Na ekranie również: Marcin Dorociński, Agata Buzek, Piotr Fronczewski, Roma Gąsiorowska, Dorota Kolak, Eliza Rycembel, Rafał Maćkowiak i inni.

Marcowa oferta Playera to także nowości rozrywkowe - muzyczny show "Mask Singer" (od 5 marca) oraz realisty-show "Przez Atlantyk" (od 2 marca). Z premierowymi odcinkami wracają także m.in. "Ślub od pierwszego wejrzenia", "MasterChef Junior", "Kuba Wojewódzki", "Gogglebox. Przed telewizorem", "99 Gra o wszystko" czy "Rzeczy, których nie nauczy mnie ojciec"

###


Player reaguje na sytuację w Ukrainie. Bajki po ukraińsku oraz kanały informacyjne wśród marcowych nowości

Player w każdym miesiącu prezentuje listę nowych programów i seriali, które zasilają ofertę serwisu. W marcu biblioteka powiększy się o treści po ukraińsku.

Inwazja Rosji na Ukrainę wstrząsnęła całym światem, także tym popkulturowym. Trudno oderwać swoje myśli od tego, co dzieje się u naszego wschodniego sąsiada, ale filmy i seriale mogą w tym momencie dać szansę na chwilę wytchnienia. Do Polski każdego dnia przybywają kolejni uchodźcy wojenni, którym powinniśmy stworzyć warunki do funkcjonowania i aklimatyzacji w nowej rzeczywistości.

Platforma Player postanowiła uruchomić w swoich usługach serwis informacyjny Ukraina 24. Dostępny jest dla wszystkich, na każdym urządzeniu, bez opłat i konieczności logowania. W marcu 2022 roku pojawiły się też bajki po ukraińsku, chcąc przywrócić małą iskierkę radości w oczach dzieci uchodźców. Player przygotował kolekcję bajek dla dzieci z ukraińskim dubbingiem oraz napisami. Nie byłoby to możliwe bez uprzejmości i zaangażowania grupy medialnej Paramount (dawniej ViacomCBS), która podzieliła się produkcjami znanymi z anteny Nickelodeon całkowicie bez opłat. Wśród seriali są między innymi przygody Dory, Psi patrol oraz SpongeBob - również za darmo i bez konieczności logowania.

Więcej informacji o ofertach VOD znajdziecie na stronie vod.naekranie.pl.

Player - nowości na marzec 2022

Dokumenty
WIDMO WOJNY. DRAMAT W UKRAINIE 1&2 – Od 8 marca
WYZNAWCY PUTINA. NOWY ROSYJSKI PATRIOTYZM - od 8 marca
IGRAJĄC Z NIEDŹWIEDZIEM - od 8 marca
MICHAIŁ GORBACZOW – CZŁOWIEK, KTÓRY ZMIENIŁ ŚWIAT… 1&2 – od 8 marca
Seriale
TAJEMNICA ZAWODOWA 2 - PLAYER ORIGINAL
BEHAWIORYSTA - PLAYER ORIGINAL

Programy rozrywkowe 
MASK SINGER – od 5 marca
PRZEZ ATLANTYK – od 2 marca
ŚLUB OD PIERWSZEGO WEJRZENIA – od 22 lutego
MASTERCHEF JUNIOR - od 6 marca
KUBA WOJEWÓDZKI – od 1 marca
GOGGLEBOX. PRZED TELEWIZOREM – od 1 marca
99 – GRA O WSZYSTKO - od 5 marca
RZECZY, KTÓRYCH NIE NAUCZYŁ MNIE OJCIEC - nowy sezon od 15 marca

Filmy
SALA SAMOBÓJCÓW. HEJTER – od 11 marca
BOTOKS - od 11 marca
PAN T. - od 18 marca
PITBULL - trylogia -  od 18 marca
CIEMNO, PRAWIE NOC - od 25 marca

###


Player przygotował kolekcję najlepszych bajek dla dzieci z ukraińskim dubbingiem oraz napisami

Player.pl, pragnąc przywrócić choć małą iskierkę radości w oczach dzieci uchodźców, dołączył do swojej biblioteki bajki z ukraińskim dubbingiem oraz napisami. Platforma przygotowała dla najmłodszych prawdziwe hity, które dostępne są całkowicie za darmo. Jakie tytuły znalazły się na liście?

Bajki po ukraińsku na Playerze 

Trwa inwazja rosyjska na Ukrainę. Ponad milion osób uciekających przed wojną przekroczyło granicę, poszukując schronienia na terenie Polski. Najwięcej przybyło matek z dziećmi, bo ich mężowie i ojcowie zostali, by walczyć o wolność swojego kraju. Mają za sobą trudną drogę i doświadczenia.

By choć na chwilę wyprzeć te straszne obrazki z głów najmłodszych i przywrócić im dziecięcą radość, Player.pl przygotował kolekcję najlepszych bajek dla dzieci z ukraińskim dubbingiem oraz napisami. Nie byłoby to możliwe bez uprzejmości i zaangażowania grupy medialnej Paramount (dawniej ViacomCBS), która podzieliła się produkcjami znanymi z anteny Nickelodeon całkowicie bez opłat.

[...]

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

###


Platforma cyfrowa Polsat Box wprowadziła do oferty pakiet kanałów ukraińskich. W jego skład wchodzą: Ukraina 1,  Ukraina 2, X-Sport, Star Cinema, Star Family, Film UA Drama, NLO2, Dacha i  Ukraina 24. Sieć kablowa UPC i sieć komórkowa Play wprowadziły do oferty kanał Nickelodeon Ukraine Pluto TV. Stacja pojawiła się też na 235 pozycji dekoderów platformy satelitarnej Canal+. Wcześniej w serwisie Canal+ online pojawiły się bajki po ukraińsku. W większości serwisów streamingowych można oglądać kanał Ukraina 24.

###

From Signs.pl:

Nickelodeon Ukraine Pluto TV za darmo dla klientów Play i UPC

Play i UPC kontynuują wsparcie dla obywateli Ukrainy. Teraz z myślą o najmłodszych ukraińskojęzycznych widzach wprowadzają kanał Nickelodeon Ukraine Pluto TV. To kolejna już pozycja, po wprowadzonym na początku marca programie informacyjnym UKRAINA 24, który jest dostępny za darmo dla klientów obu operatorów.

Od 19 kwietnia 2021 r. wszyscy klienci PLAY NOW oraz PLAY NOW TV będą mogli skorzystać przez trzy miesiące z dostępu do kanału Nickleodeon Ukraine Pluto TV za darmo.

Nickelodeon Ukraine Pluto TV to program w języku ukraińskim, prezentujący przez cały dzień znane i lubiane przez najmłodszych widzów programy Nickleodeon i Nick Jr, takie jak „Spongebob Kanciastoporty”, „Pingwiny z Madagaskaru”, „Psi Patrol”, czy „Blaze Megamaszyny”.

Wierzymy, że możliwość oglądania przygód swoich ulubionych bohaterów w ojczystym języku wywoła uśmiech i choć trochę radości u dzieci w tym trudnym dla nich czasie.

###


Nickelodeon Ukraine Pluto TV w sieci Sat Film

Nickelodeon Ukraine Pluto TVW ostatnich dniach oferta sieci Sat Film z Włocławka powiększyła się tymczasowo o kanał Nickelodeon Ukraine Pluto TV. Stacja z portfolio Paramount Global dostępna jest od pakietu Standard HD, na pozycji numer 402. Jednocześnie obecny już w ofercie operatora kanał TVP Biełsat TV (Belsat TV) zmienił pozycję swoją pozycję na liście z 402. na 177.

Nickelodeon Ukraine Pluto TV to kanał tworzony przez należące do Paramount Global podmioty - kanał Nickelodeon i serwis VOD Pluto TV. Stacja Nickelodeon Ukraine Pluto TV nadaje w języku ukraińskim. W jej ramówce widzowie znajdą seriale animowane dla dzieci. Kanał rozpoczął nadawanie w marcu br., w związku z trwającym atakiem wojskowym Rosji na Ukrainę, i kieruje swoją ofertę do Ukraińców, którzy uciekli przed wojna w ich kraju do sąsiednich państw, w tym do Polski [...].

Biełsat TV (Belsat TV) to stacja TVP o profilu ogólnym. Kanał nadaje w języku białoruskim. W ofercie stacji widzowie znajdą programy informacyjne i publicystyczne, filmy, seriale, dokumenty i reportaże. Kanał funkcjonuje od 2007 roku [...].

Dodajmy, że w ostatnim czasie abonenci sieci Sat Film zyskali dostęp do takich stacji telewizyjnych jak Dizi HD, Eleven Sports 1 4K, TVP ABC HD, „nowego ukraińskiego kanału dziecięcego” (nie podano jego nazwy), News24 HD, Biznes24 HD, TVP World HD i Biełsat TV (Belsat TV) [...].

###

Originally published: March 09, 2022.

Follow NickALive! on Twitter, RedditInstagramFacebookGoogle NewsTumblrvia RSS and more for the latest Nickelodeon Europe News and Highlights!

No comments:

Post a Comment

Have your say by leaving a comment below! NickALive! welcomes friendly and respectful comments. Please familiarize with the blog's Comment Policy before commenting. All new comments are moderated and won't appear straight away.